Pusė žmonijos šiuo metu gyvena izoliacijoje. Tarp jų ir mes čia, Lietuvoje. Dauguma mūsų biurus perkėlėme į namus: pritaikėme darbui ne tik savo asmenines erdves, bet ir režimą, leisiantį išlikti stipriais esamoje situacijoje bei neprarasti darbingumo: gebėjimas blaiviai mąstyti ir priimti greitus sprendimus šiandien tapo dar labiau vertinimu įgūdžiu, – juk ir iššūkiai visai kitokie.
Prisiminkime tradicinę dieną prieš jau beveik tris savaites: kiek iš mūsų savo biurus pasiekdavome per 15 min? Ko gero, labai nesuklysiu, sakydama, kad mažuma. Daugumai, įskaitant rytinius miestų kamščius, prireikdavo nuo 30 min iki valandos (ypač pasirinkusiems gyventi užmiestyje), tiek pat, o kartais dar daugiau laiko praleisdavome automobiliuose grįždami namo. Tai reiškia, kad keliavimas į/iš biuro mums kainuodavo valandą-dvi per dieną, 7-14 valandų per savaitę…Mintyse galite skaičiuoti toliau, – įspūdinga. Tikiu, kad tarp mūsų yra tokių, kurie važiuodami klauso audio knygas ar mokosi užsienio kalbų, tikrai yra tokių, kurie bendrauja su iš viešųjų įstaigų surinktais vaikais… Mes taip pat nemažai kalbame telefonu (juk galybę reikalų išsprendžiame gyvu pokalbiu, ypač turėdami laisvų rankų įrangą) ar klausome “Žinių radijo” (gal tada namie praleidžiame “Panoramą” ir daugiau dėmesio skiriame šeimai). Sakyti, kad visas tas laikas tuščias, tikrai nebūtų teisinga.
Įsivaizduokite, kaip ženkliai pagerinę asmeninių profesinių žinių lygį galime sugrįžti į biurus, jei bent dalį laiko, kurį praleisdavome automobiliuose, investuosime į nuotolinį mokymąsi? Nemokamai ir nuo sofkutės! Suprantu, kad dirbant namie, apsuptiems šeimoje, emocinių dirgiklių bei papildomos veiklos tikrai netrūksta, bet net ir pusvalandis tobulėjimui kasdien papildys turimų žinių bagažą. Juolab, kad įmonės atveria neįtikėtinus kiekius seniau mokamais buvusių šaltinių.
Kai savo verslo duomenų analitikos renginių anketose dalyvių klausiame, ar gebėjimas analizuoti yra įgyjamas, ar prigimtinis įgūdis, – 99% pažymi pirmąjį variantą. Vieną dieną atsibudęs savaime netapsi profesionaliu duomenų analitikos specialistu, bet mokymasis ir kasdienis/dažnas pasirinkto įrankio naudojimas leis tai pasiekti. Juk ir plaukti neišmoksi, nenuėjęs iki baseino…
Atrinkau svarbiausias nuorodas ir sudėjau visas vienoje vietoje, – raskite dienoje tą pusvalandį ir tikrai patobulinsite duomenų analitikos gebėjimus bei galėsite kolegas pamokyti: Qlik nemokamam naudojimui atveria didžiulius mokymosi resursus, – niekada nedirbę su Qlik analitikos įrankiais, gali savarankiškai su jais susipažinti, o klientai ir naudotojai, – pagilinti turimas žinias.
Svarbiausi portalai nuotoliniam mokymuisi:
Turite klausimų dėl Qlik? Greitas atsakymas yra labai arti jūsų, – per kelis klaviatūros paspaudimus:
- Kiekvieno mokymosi įpročiai yra skirtingi. Pradedantiesiems naudotojams reikia “žingsnis po žingsnio” sistemos, – tam skirti rašytiniai dokumentai, kuriuos galima rasti Qlik Sense on Windows ir Qlik Sense Cloud editions. Tiems pradedantiesiems, kuriems priimtinesnis vizualus dėstymo būdas, kviečiami į internetinius seminarus: Getting Started with Qlik Sense webinars. Gyvus praktinius užsiėmimus lietuvių kalba organizuojame ir mes – nuo 2017 m. esame juose apmokę jau netoli 400 naudotojų: kai tik leis galimybės ir vėl susitiksime – informaciją rasite čia.
- Norite pamatyti Qlik galimybes realiose situacijose, – rinkitės internetinius seminarus pagal pareikalavimą: webinars.
- Taip pat apsilankykite bei raskite jau sukurtų analitinių aplikacijų pavyzdžius čia: Qlik Demo Gallery ir Qlik Gallery on Community. Mokymuisi išnaudokite mūsų kartu su latviais ir estais sukurtą standartinių nemokamų aplikacijų projektą: BIfree SALES (pardavimo duomenims analizuoti) ir atvirų duomenų analitinę SODROS aplikaciją.
- Norėdami pritaikyti teorines žinias, peržiūrėkite video (100 užduočių išspręsta ir nufilmuota, kaip tai padaryta!): How Do I…? video series arba Tips and Tricks videos YouTube kanale.
- Jei kažkur stringate ir reikia patarimo: Qlik’s Support Knowledgebase arba parašykite info@dayq.eu.
- Klausimą taip pat galite užduoti Qlik Community : 100.000 Qlik entuziastų yra tokie aktyvūs, kad netrukus gausite atsakymą. Lietuviškai naujienomis dalinamės savo tinklaraštyje. Pernai metais įkurta ir savo veiklą pradėjusi Qlik Vilnius Meetup grupė skaičiuoja jau 160 narių, – junkis ir Tu!
- Kadangi viskas sparčiai keičiasi, o technologijos tobulinamos, neatitrūkti nuo aktualijų padės Qlik Insider Webinar Series.
- Technologijos pačios savaime nėra stebuklas. Stebuklas, kai žmonės išmoksta ir pradeda jomis naudotis. Mokykitės nemokamai: self-paced training on data literacy.
- Qlik tik ką paskelbė apie virtual 4-part Data Analytics Bootcamp, – kassavaitiniai internetiniai seminarai skirtingomis duomenų analitikos temomis.
- Galiausiai, jei esate naujas Qlik bendruomenės narys ir norite sužinoti, kaip geriausiai išnaudoti Qlik ekosistemos siūlomas galimybes, tuomet Welcome to Qlik webinars.
- Atsisiųskite dokumentus apie Qlik lietuvių kalba.
- Sekite Qlik renginius Lietuvoje: netrukus čia bus paskelbtos nuotolinių nemokamų konsultacijų temos ir datos.
- Visos lietuviškos Qlik naujienos Day Q socialiniuose tinkluose: būk pirmas sužinantis, kas, kaip, kur ir kada. Sekite mus: Linkedin, Facebook, Youtube, Twitter.
- Qlik produktų atnaujinimų versijos, paaiškinimai lietuviškai, visos atrinktos ir svarbios Qlik naujienos, – mūsų puslapio naujienų skiltyje.
- Ir būtinai raskite laiko Lietuvoje nufilmuotiems Qlik Vice Prezidento, trečio įdarbinto žmogaus šioje kompanijoje, interviu, kurie fantastiškai įdomūs: Qlik History: how it all began, Henric Cronström, Qlik Vice President Product ir QIX engine: under the hood, Henric Cronstrom, Qlik Vice President Products, Vilnius.