Paskutinis Qlik Sense naujienų paketas buvo vasario mėn., – dabar susipažinkime su balandžio mėnesio atnaujinimais. Didžiausia Qlik “praturtintosios analitikos” (Augmented Intelligence) naujiena – asociacijų įžvalgų funkcionalumas, dar labiau mažinantis duomenų raštingumo barjerą ir leidžiantis verslo žmonėms gauti greitus atsakymus į “kas” ir “kodėl” klausimus”. Apie Qlik Sense balandžio naujienas išsamiai skaitykite žemiau:
Asociacijų įžvalgos (Associative insights)
“Praturtintosios analitikos” (Augmented Intelligence) esmė – asociacijų įžvalgos. Šis naujas ir unikalus funkcionalumas sujungia asociatyvinį ir kognityvinį variklius, kurie geba automatiškai sugeneruoti įžvalgas ir jas pateikti naudotojams. Asociatyvinis variklis identifikuoja duomenų reikšmes, kurios nėra susijusios su jūsų pasirinkimais, o kognityvinis variklis analizuoja šias nesusijusias reikšmes ir pateikia įžvalgas. Asociacijų įžvalgos suteikia naudotojui galimybes pažvelgti plačiau ir užduoti naujus klausimus, kurie padėtų duomenų rinkiniuose rasti netikėtus atsakymus.
Asociacijų įžvalgų langą raskite paspaudę “Selections” , o tada – “Explore Selections”. Nepamirškite atlikti pasirinkimų: Qlik Sense generuoja įžvalgas, atsižvelgdamas į tai, kokios reikšmės yra nesusijusios (excluded). Asociacijų įžvalgos bus susijusios su pasirinktu rodikliu:
Pagal standartinį funkcionalumą įžvalgos generuojamos pagal bibliotekoje esančias dimensijas. Jeigu norite, kad į įžvalgas būtų įtraukti visi duomenų modelio laukai, uždėkite varnelę „Show fields“ langelyje, esančiame virš dimensijų sąrašo:
Dešinėje lango pusėje rasite korteles, kuriose bus sugeneruotos įžvalgos pagal jūsų pasirinkimus. Pirmoji kortelė – atsakymas į jūsų parinktis:
Po jos seks nepasirinktų (nesusijusių) reikšmių įžvalgos:
Paspaudus ant sugeneruotos įžvalgos kortelės, galima pamatyti ir analizuoti detalesnę informaciją:
Pavyzdyje aukščiau asociatyvių įžvalgų variklis kelių mygtukų paspaudimu naudotoją informuoja apie tai, kad pasirinktoje šalyje viena prekė nėra susijusi su šia šalimi, t.y. prekė niekada nebuvo parduota tos šalies klientams. Paspaudus mygtuką „Reveal data for the excluded values“ parodomas nesusijusių prekių sąrašas (šiuo atveju, – tai viena prekė) pagal iki šiol atliktus pasirinkimus. Žinant, kokios prekės buvo ar nebuvo parduotos pasirinktoje šalyje, galima analizuoti, kodėl taip nutiko. Tiesiog paspaudžiame mygtuką „Select excluded“ (apačioje):
Dabar mūsų pasirinkimas yra viena prekė, kurios pasirinktoje šalyje niekas nepirko: galima grįžti į vizualizacijų langą ar asociatyvių įžvalgų variklį bei tęsti analizę nuo šios vietos.
Naujos vizualizacijos (visualization bundle)
Vizualizacijų rinkinys papildytas rėžių diagrama ir stulpeline/ploto diagrama.
Rėžių diagrama (Bullet chart)
Rėžių diagrama yra stulpelinės diagramos rūšis, skirta atvaizduoti ir palyginti rodiklio ir tikslo (plano) reikšmes. Rėžių diagramai reikia nuo 1 iki 3 rodiklių:
- Pirmas rodiklis – tai pagrindinė reikšmė, kuri atvaizduojama stulpeliu.
- Antras rodiklis – tai tikslas, atvaizduojamas vertikaliu brūkšniu.
- Trečias rodiklis – tai kokybiniai intervalai.
Išorinis platesnis stulpelis yra suskirstomas į 3 dalis. Taip pat galima pridėti dimensiją. Tada matuoklis bus rodomas kiekvienai dimensijos reikšmei. Nepridėjus dimensijos bus rodoma tik vienas matuoklis. Ši diagrama padeda sekti esminių veiklos rodiklių (KPI) planų vykdymą, o rodiklio reikšmes galima suskirstyti į intervalus gerai, patenkinamai, blogai. Pavyzdžiui, klientų, darbuotojų pasitenkinimo rodiklis, pardavimų planų vykdymas.
Detalesnis paaiškinimas, kokiais atvejais verta rinktis rėžių diagramą duomenų vizualizacijoje ir kaip ją susikurti Qlik Sense aplikacijoje, yra šiame video.
Stulpelinė/ploto diagrama (Bar&Area chart)
Tai patobulinta standartinės stulpelinės diagramos versija, kuri atveria didesnes galimybes reikšmių (label) atvaizdavimui. Atsiranda galimybė rodyti rodiklį be jokios dimensijos arba naudoti 100% stulpelinės diagramos variantą, kai visų stulpelių aukštis yra vienodas. Stulpelinėje/ploto diagramoje atsiradę sujungimai leidžia lengviau palyginti reikšmes tarp skirtingų dimensijų (užvedus žymeklį ant sujungimų parodomas ir skirtumas tarp reikšmių). Kaip ir šios diagramos standartinė versija, stulpelinė/ploto diagrama tinka atvaizduoti duomenų pokyčiams per tam tikrą laikotarpį arba lyginti elementus, tačiau nauja diagramos versija siūlo daugiau galimybių duomenų vizualizacijoms. Qlik klientams tai bus naudinga krepšelio struktūros vaizdavimui, pokyčių analizės stebėjimui.
Detalesnis paaiškinimas, kokiais atvejais verta rinktis stulpelinę/ploto diagramą duomenų vizualizacijoje ir kaip ją susikurti Qlik Sense aplikacijoje, yra šiame video.
Žemėlapio patobulinimai
Žemėlapiai nuo šiol turi dar vieną sluoksnį – foninį. Tai reiškia, kad kaip foną (pagrindą) galima pridėti bet kokią nuotrauką. Ši galimybė itin naudinga, kai reikia analizuoti patalpų planus, įrangos išdėstymą, stadionų ar salių sėdėjimo vietų paskirstymą, automobilių stovėjimo aikštelių planus ir pan.
Aplikacijų vitrinos (hub) įkėlimo laikas
Šio atnaujinimo dėka sutrumpėja aplikacijų vitrinos krovimo laikas: tai ypač pastebima, kai yra daug aplikacijų, srautų (streams), saugumo taisyklių. Atnaujintoje Qlik Sense versijoje srautų navigacija ir prieiga taip pat yra greitesnė.
Nauja numatytoji miniatiūra (thumbnail)
Pasikeitė numatytoji aplikacijos miniatiūra. Visiems puikiai pažįstamus žiedus keičia abstrakcija, kuri labiau primena dirbtinio intelekto kryptį, į kurią Qlik pastaruoju metu ir investuoja.
Pakeitimai redagavimo rėžime
Redagavimo rėžimas šiek tiek pakitęs. Pirma, “Edit” mygtukas publikuotoje aplikacijoje buvo pakeistas mygtuku , kas yra visai logiška, nes redaguoti publikuotų puslapių negalima, – juos galima tik dubliuoti.
Antra, dabar galima keisti objektų dydį paspaudus bet kurią kraštinės vietą, o ne tik ten, kur yra nustatyti pririšimo taškai.
Ir trečia, kalbant apie “tempk ir paleisk” („drag and drop“) funkcionalumą, Qlik paskirstė puslapį į 4 lygias dalis (2×2), į kurias ir galima nutempti objektus.
Objektų įterpimas
Įterpti Qlik Sense puslapį ar vizualizaciją galima jau kurį laiką, tačiau nuo šiol tai padaryti yra dar paprasčiau, kadangi “Embed” mygtukas atsiranda ir pagrindinėje (global) meniu juostoje.
Taip pat jį galima rasti ir paspaudus dešinį pelės mygtuką tiesiog ant vizualizacijos:
Patobulinta naudotojo sąsaja leidžia patogiau peržiūrėti objektą, konfigūruoti sąveikos, parinkčių, kalbos, temos, meniu ar netgi numatytų parinkčių galimybes (naudojant esamas parinktis arba žymas). Taip pat naudinga, kad po objekto peržiūra galima rasti objekto ID (svarbu naudojantiems Qlik NPrinting – nebereikia puslapio atnaujinimo).
Objektų nuorodos sugeneruojamos vizualizacijos lange:
Apie objekto įterpimą pažiūrėkite šiame 60 sec video.
***
Visi Qlik Sense 2019 m. balandžio atnaujinimai viename Qlik video.
Mūsų svetainėje užsisakykite naujienlaiškį ir Qlik naujienas gaukite tiesiai į savo pašto dėžutę.Turite klausimų? Atsakysime, jei parašysite info@dayq.eu arba paskambinsite tel. 8 5 2404 616.
Laurynas Kapačinskas, Qlik techninis konsultantas