Trumpai apžvelgsime, kokius atnaujinimus Qlik‘as paruošė Qlik Sense birželio mėnesio versijoje. Lyginant su ankstesniais, vasaros atnaujinimai gana kuklūs, tačiau vis tiek džiugina naudotojui naudingais sprendimais.
Naudotojo sąsajos atnaujinimai
Smulkūs pokyčiai, tačiau neabejotinai verti paminėjimo:
- Anksčiau aplikacijos krovimo metu rodomi ir visiems naudotojams gerai pažįstami Qlik žiedai yra pakeisti pernai atnaujintu Qlik logotipu.
- Įkėlus duomenis per duomenų valdymo puslapį (Data manager), Qlik Sense nukreipdavo naudotoją į Įžvalgų vadovą (Insights Advisor), todėl naujiems ir mažiau įgudusiems naudotojams būdavo sunku rasti, kaip jį uždaryti. Dabar įkėlus duomenis atsidaro langas, leidžiantis pasirinkti: generuoti įžvalgas arba šį žingsnį praleisti.
- Šviesesnė naudotojo sąsaja aiškiau išskiria vizualizacijas, tačiau šiek tiek sunkiau identifikuoti aktyvų skirtuką:
Nauja pagrindinė aplikacijų tema
Qlik technologijų komanda nusprendė pakeisti pagrindinę aplikacijų temą iš „Sense Classic“ į „Sense Focus“. Šioje temoje objektai labiau išsiskiria ir yra aiškiau matomi:
Tačiau „Sense Classic“ vis dar lieka – ją galima pasirinkti atsidarius aplikaciją. Paspauskite nustatymų (Settings) mygtuką ir atsidariusiame lange pasirinkite norimą aplikacijos temą:
Patobulinta stulpelinė diagrama
Qlik atnaujino stulpelinę diagramą ir dabar ji yra paremta Picasso.js biblioteka. Naujovės diagramoje yra šios:
- Etiketės (labels) stulpeliniame grafike – rašytinė kiekvieno rodiklio skaičiaus ar procento išraiška:
- Patobulintas paaiškinamasis užrašas, atvaizduojantis teigiamas ir neigiamas sumas:
- Galimybė pasirinkti ir matyti rodiklius be dimensijų:
- Stiliaus modifikavimo galimybės stulpeliams: pločio, kontūro pločio ir kontūro spalvos:
Šiuos nustatymus galite rasti meniu juostoje pasirinkę „Properties“: Appearence > Presentation > Styling:
Paspaudus “Styling” atsidarys langas, kuriame galėsite pasirinkti norimus nustatymus:
- Galima kontroliuoti slinkties juostą, t.y. rinktis, ar ji bus atvaizduojama kaip kaip mini-diagrama, ar kaip įprasta slinkties juosta. Taip pat galima ją išjungti. Ieškoti: Appearance > Presentation > Scrollbar:
- Galima nustatyti stulpelių skaičių. Einame į Appearance > Y-axis > Number of bars option. Galite pasirinkiti auto, max ar custom (automatinis, maksimalus, įprastas).
Lauko reikšmės kopijavimas
Paprasta ir suvestinės lentelė sulaukė atnaujinimų: dabar galima kopijuoti langelio reikšmę taip, kaip būdavo galima ir QlikView.
Žemėlapio navigavimo meniu žemėlapio objektui (Map Exploration Menu For Map Object)
Pasirinkus meniu juostoje , galima valdyti kai kurias žemėlapio objekto dalis:
- įjungti/išjungti žemėlapio sluoksnius ir etiketes;
- valdyti objektų dydį;
- keisti bazinį žemėlapį (numatytasis/palydovinis/pilkas);
- keisti žemėlapio kalbą;
- išjungti/įjungti legendą;
- įjungti/išjungti automatinį objekto priartinimą.
Vizualizacijos plėtinių papildymas
Naujausioje Qlik Sense versijoje toliau plečiami sertifikuotų plėtinių rinkiniai. Šį kartą vizualizacijos plėtinių paketą (Visualization bundle) papildė Trellis Container (sudėtinė segmentų vizualizacija )ir P&L Pivot Table (Pelno ir nuostolių suvestinė lentelė), o veiklos rodiklių skydelio pakete (Dashboard Bundle) nuo šiol rasite sudėtinę vizualizaciją (Container).
Trellis Container (sudėtinė segmentų vizualizacija)
Trellis Container plėtinys leidžia matyti tą pačią vizualizaciją kiekvienai dimensijos reikšmei. Naudinga stebint pagrindines kategorijas, analizuojant duomenis pasirinktuose regionuose ir panašiai:
P&L Pivot Table (Pelno ir nuostolių suvestinė lentelė)
P&L Pivot Table leidžia gražiau atvaizduoti pelno-nuostolio ataskaitą bei kitas finansines ataskaitas. Lengva pamatyti įmonės pajamas, sąnaudas, pelną. Puikus priedas prie paprastos suvestinės lentelės. Galite ne tik nuspalvinti laukus, bet ir eksportuoti ataskaitą į Excel, išlaikant formatavimą.
Naujas Qlik objektas – sudėtinė vizualizacija (Container)
Sudėtinė vizualizacija (Container) leidžia patogiau ir greičiau pakeisti vizualizacijos tipą: juk vieni naudotojai labiau mėgsta, tarkime, linijinius grafikus, kiti – stulpelinius. Taip pat vienus duomenis geriau atvaizduoja vieni grafikai, kitus – kiti. Paprastas pavyzdys, kada verta naudotis sudėtine vizualizacija: tarkime, analizuojant pardavimus pagal mėnesius puikiai tiks linijinis grafikas, tačiau, jei norėtumėte pasižiūrėti, kokia pardavimų dalis tenka Lietuvai, o kokią dalį užima eksportas, patogiau būtų pasirinkti skritulinį grafiką. Tai nesunkiai galite padaryti sudėtinėje vizualizacijoje.
Sudėtinė vizualizacija leidžia pridėti vizualizacijas, kai ekrano dydis nėra didelis. Taip pat joje galima paslėpti vizualizacijas, jei yra toks poreikis.
Naujas tinklelio išdėstymas išmaniesiems įrenginiams
Puslapio nustatymuose galima pasirinkti išdėstymo būdą mažiems ekranams. Numatytasis būdas yra sąrašo išdėstymas:
Tinklelio išdėstymas mobiliajame telefone atrodo taip:
Aktyvieji pranešimai išmaniuosiuose įrenginiuose (Push notification)
Nuo šiol išmaniuosiuose įrenginiuose galimi aktyvieji pranešimai. Palaikoma iOS ir Android operacinėse sistemose. Administratoriai gali siųsti pranešimus į mobiliąsias Qlik Sense programėles: visiems naudotojams arba pasirinktinai. Veikia tik tada, kai licencija yra aktyvuojama naudojant pasirašytą raktą (signed key).
Apibendrinimas
Esminius dalykus keičiančių naujovių šįkart nebuvo dėl balandžio mėn. buvusių naujų funkcijų gausumo, tačiau reguliarūs atnaujinimai rodo, kaip kryptingai Qlik technologijų komanda dirba dėl naudotojų, Qlik Sense naudojimo patogumo ir pritaikomumo. Nekantriai lauksime sekančio atnaujinimo, kuris bus jau rugsėjo mėnesį.
Tradicinis Mike Tarallo video apie Qlik Sense birželio mėn. atnaujinimus.
Daugiau smulkesnės informacijos anglų kalba galite rasti ir čia.
***
Mūsų svetainėje užsisakykite naujienlaiškį ir Qlik naujienas gaukite tiesiai į savo pašto dėžutę. Turite klausimų? Atsakysime, jei parašysite info@dayq.eu arba paskambinsite tel. 8 5 2404 616.
Laurynas Kapačinskas, Qlik techninis konsultantas