Lapkričio mėn. paskelbtas penktasis šiais metais Qlik atnaujinimų paketas. Pirmasis pasirodė vasario mėn., antrasis – balandžio mėn, trečiasis – birželio mėn, ketvirtasis – rugsėjo mėn. Lapkričio mėn. BARC nepriklausomi ekspertai pasidalino naujausiu tyrimu „BARC BI Survey“, kuriame analitikos įrankius vertino ne įrankių kūrėjai ir platintojai, o naudotojai. Qlik sprendimai gavo aukščiausius įvertinimus svarbiausiose kategorijose. Plačiau paskaitykite čia. Kas tris mėnesius (šiemet net dažniau)pasirodantys Qlik atnaujinimai kaskart gerina naudojimosi Qlik sprendimais patirtį, – žmonės tai pripažįsta ir vertina. Pažvelkime giliau, kas naujo „Qlik Sense 2020 November” versijoje: Qlik Sense 2020 Nov_Day Q konsultantų paaiškinimas
Atnaujinta pagrindinė Qlik Sense spalvinė gama (angl. Default Qlik Sense theme)
Nuo šiol aplikacijose bus automatiškai naudojama nauja spalvinė gama – „Sense Horizon“ (anksčiau buvo naudojama „Sense Breeze“). Kadangi Qlik prekės ženklo spalvos jau prieš kurį laiką buvo atnaujintos, – dabar jos pritaikytos ir aplikacijoms, suteikiant joms šiuolaikiškesnę išvaizdą.
Įžvalgų patarėjo atnaujinimai (angl. Insight Advisor)
Qlik Sense toliau plečia bei tobulina įžvalgų patarėjo (įžvalgų generavimo; angl. Insight Advisor) funkcionalumą.
Klasterių grafiko papildymas
Praeitoje versijoje atsiradęs klasterių grafikas šioje versijoje papildytas galimybe automatiškai nustatyti optimalų klasterių skaičių. Tam tereikia pasirinkti 0 ir Qlik Sense parinks tinkamiausią klasterių skaičių turimiems duomenims.
Alternatyvios diagramos
Antrasis įžvalgų patarėjo atnaujinimas – galimybė naudoti alternatyvias diagramas. Čia tas pats, kai jūs, kurdami vizualizacijas, naudojatės dirbtinio intelekto pagalba, kuris jums parenka geriausią atvaizdavimo būdą, tinkamiausią grafiką jūsų užklausoms atvaizduoti. Alternatyvių vizualizacijų nauda, naudojantis įžvalgų generatoriaus funkcionalumu, leidžia net ir mažesnę patirtį turintiems naudotojams rinktis sudėtingesnius atvaizdavimo būdus.
Žemiau išvardinti analizės tipai, kurie turi alternatyvias diagramas ir tų diagramų tipai:
Praktinis patarimas:
Pasirinkus vieną iš pasiūlytų vizualizavimo tipų, paspauskite ant diagramos pavadinimo ir pasirinkite alternatyvią diagramą iš sąrašo:
Parametrizuojamos papildomos informacijos (angl. Custom Tooltips) atnaujinimas
Į parametrizuojamą papildomą informaciją nuo šiol galima įdėti paveiksliuką iš dokumentų bibliotekos ar įrašius URL. Verta paminėti, kad URL adresas gali būti dinaminis, t.y. galima naudoti kintamąjį, kuris reaguos į naudotojo pasirinkimus.
Praktinis patarimas:
- Pasirinkite “Custom mode”.
- Dalyje “Images” pasirinkite vieną iš tipų: “Media library” ar “URL”.
- Pasirinkite vieną iš dydžių: “Small”, “Medium”, “Large”, “Original” (pasirinkus “Original” maksimalus paveiksliuko dydis negali viršyti 340×340 px)
- Pasirinkite paveiksliuką ar įrašykite nuorodą. Dinaminio URL pvz.:
‘https://raw.githubusercontent.com/hjnilsson/country-flags/master/png100px/’ & CountryCode& ‘.png’
Puslapių kopijavimas tarp aplikacijų
Naudotojams laiką taupantis atnaujinimas: labai laukta galimybė kopijuoti puslapius skirtingose aplikacijose. Nuo šiol galite nukopijuoti bet kurį puslapį iš savo nepaskelbtų, komandos aplinkoje (angl. Community) esančių, ar viešai naudojamų (angl. Base) aplikacijų ir perkopijuoti į kitą aplikaciją (nesvarbu, ar ji paskelbta, ar ne). Galite nukopijuoti visą puslapį iš savo darbinės aplikacijos ir perkelti į kitame sraute esančią aplikaciją, naudojantis įprastu „copy-paste“ būdu:
Puslapių kopijavimas galimas tarp aplikacijų su sutampančiais (ar labai panašiais) duomenų modeliais: kopijuojamame puslapyje naudojamos dimensijos ir rodikliai (o taip pat ir laukai) turi egzistuoti ir toje aplikacijoje, į kurią įdedamas šis lapas.
Rodiklių kopijavimas tarp objektų
Lygiai taip, kaip galite kopijuoti puslapius, galite kopijuoti ir rodiklius tarp skirtingų vizualizacijos objektų, kurie yra skirtinguose puslapiuose ar net skirtingose aplikacijose (negalima kopijuoti tik tarp skirtingų aplinkų). Šis funkcionalumas irgi leis sutaupyti laiko – atliekama įprastu „copy-paste“ principu:
Galimybė paslėpti papildomus pranešimus (angl. Disclaimer)
Nuo šios Qlik Sense versijos jau galima paslėpti papildomus pranešimus (angl. Disclaimer). Nors jie dažnai yra informatyvūs ir naudingi naudotojui, tačiau naudojantis mažo ekrano ar mažos rezoliucijos įrenginiais, užima papildomą erdvę. Slėpti ar rodyti pranešimus galima pasirinkti redagavimo režime “Appearance” skiltyje prie pagrindinių nustatymų:
Grafikų atnaujinimai
Kiti du atnaujinimai:
- Maksimalus rodiklių kiekis krioklio (angl. Waterfall) diagramoje padidintas nuo 15 iki 50;
- Išplėstas funkcionalumas mini diagramų lentelėse: atsirado galimybė parodyti/paslėpti kitas (angl. Others) ir neegzistuojančias (angl. Null) reikšmes:
Verslo logika – žodynėlis
Pokalbiu grįsta analitika, vos pasirodžiusi, sulaukia fantastiško atnaujinimo! Mes patys kuriame žodyną, pridėdami sinonimų ir paieškos terminų. Įrašome tuos terminus, kuriuos kartu su kolegomis naudojame tarpusavyje. Qlik komandai ši galimybė palengvina darbą, tobulinant produktą ir maksimaliai tiksliai pritaikant natūraliąją kalbą, – įžvalgų patarėjas tarytum mokosi realiai naudojamos verslo kalbos ir terminologijos, įskaitant net ir neįprastus ar juokingus išsireiškimus, kuriais esame įpratę nevaržomai keistis savo aplinkoje.
Mums ši žodyno idėja ir įgyvendinimas skamba tiesiog genialiai – produktas priartėja prie naudotojo taip arti, kaip tik įmanoma. Kaip sukurti žodynėlį, daugiau informacijos rasite čia.
Qlik Sense mobiliuose įrenginiuose: kas atnaujinta
Palaikoma iOS14 ir Android 11; taip pat Qlik Sense galima naudoti Blackberry telefonuose.
Apibendrinimas:
Šiame atnaujinimų pakete net du atnaujinimai, kurie pagreitina aplikacijos kūrimą – tai galimybė perkelti lapą iš vienos aplikacijos į kitą ir rodiklio nukopijavimas į kitą diagramą. Ne mažiau naudingi naudotojams yra ir mažesni atnaujinimai, o žodynėlio galimybė tiesiog fantastiška – įžvalgų patarėjas, jei taip ir toliau, turės dar daugiau žmogiškųjų gebėjimų.
Net ir neeilinėje šių metų situacijoje Qlik komanda per šiuos metus pateikė žymių produkto atnaujinimų, kuriuos kiekvienas pajutome naudodamiesi, – su smalsumu ir nekantrumu laukiame kitų metų. Kas gi toliau?
Susisiekime:
Qlik‘o gebėjimas pristatyti naudotojams reguliarius atnaujinimų paketus tapo norma. Kiekvienas šių metų leidimas vertas dėmesio, nes pateikia funkcionalumo galimybių, praturtinančių naudojimosi įrankiu patirtis. Kartu tai tampa iššūkiu ir Qlik naudotojams – atnaujinti produktą ir „įdarbinti“ naujienas. Jei jums reikalinga pagalba atnaujinant Qlik, parašykite info@dayq.eu. Į laiškus atsakome per vieną darbo dieną.
Šaltiniai:
What‘s new in Qlik Sense November 2020 (trumpas video)
What‘s new in Qlik Sense November 2020 (pilnas video)
Parengė:
Tatjana Serapinienė, Qlik Sense programuotoja
Lina Kriukelienė, marketingo ir mokymų vadovė
Day Q, UAB
Qlik Master Reseller partneris Baltijos šalyse
Visada atsakome: info@dayq.eu