Trumpai apžvelgsime, kokius atnaujinimus Qlik‘as paruošė “Qlik Sense November 2019” versijoje ir paminėsime “Qlik Sense September 2019” pakeitimus, kuriems neskyrėme atskiro dėmesio. Su kiekvienu produkto atnaujinimu – naujos galimybės naudotojams: šiuose Qlik techninio konsultanto tekstuose aptariame tuos atnaujinimus, kurie mums atrodo svarbiausi ir reikalingiausi mūsų klientams. Nuorodas, kur ieškoti išsamesnės informacijos apie kartą per ketvirtį pasirodantį Qlik Sense atnaujinimų paketą, pateiksime šio teksto pabaigoje.
Tagi, kas naujo “Qlik Sense November 2019”:
Mekko diagrama
Ši nauja diagrama puikiai pažįstama tiems, kurie naudoja QlikView. Lieka vis mažiau funkcionalumų, kurie yra QlikView, bet nėra Qlik Sense. Ši diagrama naudinga, kai norima atvaizduoti didelius segmentus tarp dviejų dimensijų: tarkime, skaičiuojant pelną pagal prekės kategoriją ir ketvirčius. Žemiau tokios diagramos pavyzdys:
Naudodamiesi „Mekko“ diagrama, būkite atidūs rinkdamiesi rūšiavimo tvarką: surikiuokite taip, kad antrinė dimensija būtų aukščiau nei rodiklis, – priešingu atveju, bus sunku interpretuoti rezultatą.
Galimybė paprasčiau akumuliuoti duomenis (Native Accumulation Option)
Nuo šiol galima greitai ir patogiai akumuliuoti duomenis. Mažiau techninių žinių turintis naudotojas gali lengvai susikurti sudėtingas rodiklių sistemas (angl. dashboards), net ir neturėdamas įgūdžių rašyti sudėtingas formules. Sugeneruotą akumuliacijos formulę galima keisti, jei tai reikalinga labiau pažengusiam naudotojui.
Akumuliavimo galimybę rasite po rodikliu paspaudę „Modifier“ ir pasirinkę „Accumulation“:
„Range“ skiltyje galite rinktis tarp „Full“ ir „Custom“ akumuliacijos, t. y. galima akumuliuoti visas dimensijas arba savarankiškai pasirinkti, kiek dimensijų turėtų būti sujungta (pvz., 6 mėnesiai, 4 savaitės):
Kol kas tai galima daryti tik stulpelinėje (Bar chart), linijinėje (Line Chart), sudėtinėje (Combo chart) ir lentelės (Table) diagramose.
Žemėlapio patobulinimai
„Qlik Sense September 2019“ atsirado galimybė centruoti žemėlapį pagal esamą lokaciją. O lapkričio mėn. atnaujinimų pakete atsirado dar vienas žemėlapių patobulinimas – galima valdyti, kaip norima matyti sluoksnius atitraukiant/pritraukiant žemėlapio objektus. Tarkime, turime sluoksnį, kuriame matome tinklelį ar patalpų išplanavimą ir norime, kad tas sluoksnis nesikeistų, kai atitraukiame/pritraukiame. Nuo šiol tai galime padaryti.
Lentelės patobulinimas
Nuo šiol galima keisti Qlik Sense lentelių vaizdą: stulpelio pavadinimo šrifto dydį, spalvą bei stulpelių turinio šrifto dydį ir spalvą. Atsiranda galimybė akcentuoti, kas svarbiausia, o tai ypač patogu, kai lentelė yra maža:
Šitas naujoves reikia naudoti atsargiai, nes spalvinant galima pasiekti ir ne tokį išvaizdų rezultatą:
Sudėtinės segmentų vizualizacijos (Trellis Container) patobulinimai
Trellis Container – tai dar viena sertifikuotų plėtinių rinkinio vizualizacija, kuri leidžia matyti tą pačią vizualizaciją kiekvienai dimensijos reikšmei. Naudinga stebint pagrindines kategorijas, analizuojant duomenis pasirinktuose regionuose ir panašiai. Ši vizualizacija atsirado nuo „Qlik Sense June 2019“ versijos, o dabar sulaukė naujų patobulinimų:
- Galima naudoti dvi dimensijas;
- Atsirado rėmelio platumo ir spalvų valdymas;
- Galimas išskaičiuotų dimensijų palaikymas.
Pavyzdys:
Nauja Qlik kūrėjams:
Keli dalykai, kuriuos verta paminėti iš „Qlik Sense September 2019“ leidimo:
- Galima nustatyti numatytąjį puslapį: atsidarius aplikaciją iš karto pateksite į pasirinktą puslapį.
- Nuo šiol galite tiesiai iš objektų perkelti rodiklius ir dimensijas į duomenų biblioteką (angl. Master Library), – tai leidžia patogiau ištestuoti rodiklius prieš perkeliant į biblioteką ir panaudojant tą patį rodiklį visoje aplikacijoje.
- Duomenų kriptavimas. Qlik’o garsiai neafišuotas naujas funkcionalumas, kuris leidžia kriptuoti aplikacijas ir duomenis, naudojant serveryje esantį sertifikatą. Viskas vyksta aplikacijos lygmenyje. Puikus papildomas žingsnis saugant duomenis.
Atnaujintos jungtys (Qlik Sense September 2019)
- „Salesforce” jungtis atnaujinta ir pritaikyta prie naujausių „Salesforce“ programavimo sąsajų (angl. API‘s);
- „Snowflake” jungtis – tai yra nauja jungtis pritaikyta duomenų patraukimui iš “Snowflake” duomenų saugyklos (angl. Data Warehouse).
Qlik Sense patobulinimai mobiliesiems įrenginiams
- Naudotojai dabar gali naudotis Qlik Sense produktu MobileIron aplinkoje per Web@work, Safari ir Chrome naršykles, taip gerokai išplečiant pasiekiamumą.
- Qlik Sense Mobile nuo šiol palaiko naujausią Ipad operacinę sistemą.
- Nuo šiol Android operacinėse sistemose yra palaikomas aplikacijų parsisiuntimas, tad jomis galima naudotis ir neturint interneto.
Ištaisytų klaidų dokumentą galite atsisiųsti čia.
Apibendrinimas
Reguliarūs atnaujinimai rodo, kaip kryptingai Qlik technologijų komanda dirba dėl Qlik Sense naudojimo patogumo ir pritaikomumo. Nekantriai lauksime sekančio atnaujinimo, kuris bus jau kitais metais.
Tradicinis Mike Tarallo video apie Qlik Sense lapkričio mėn. atnaujinimus. Daugiau smulkesnės informacijos anglų kalba galite rasti ir čia. Artimiausi Qlik Sense atnaujinimai – nuorodos žemiau:
Mūsų svetainėje užsisakykite naujienlaiškį ir Qlik naujienas gaukite tiesiai į savo pašto dėžutę. Turite klausimų? Atsakysime, jei parašysite info@dayq.eu arba paskambinsite tel. 8 5 2404 616.
Laurynas Kapačinskas, Qlik techninis konsultantas